कम्पन तनाव

अग्ला घरहरू मलाई उसै पनि मन पर्दैन थ्यो । विदेशी सहरहरूमा तिनलाई देख्दा हल्का आकर्षण त भयो तर त्यस्तै अग्ला घरमा या पेन्टहाउसहरूमा बस्ने रहर कहिल्यै जागेन । हिजोको कम्पन पछि त झन् हेर्न पनि मन लाग्दैन । एकदमै असुरक्षित जस्तो लाग्ने । आफनो भूईंतल्ला नगन्दाको एकतल्ले घरमै अलि सुरक्षित जस्तो लाग्ने । तर अफिस भवन छ भुईतल्ला नगन्दा सात तल्ले, कार्यकक्ष छन् तेस्रो र चौथोमा । अनि हरेक सोमबार यतिबेला यो सातौं तल्लाको बोर्डरूममा बैठक गर्नु पर्छ । मानसिक तनाव पो हुने भो बा!

पुनश्च: बैठक चाहिँ स्थगित भयो ।

Advertisements

Published by Dinesh Wagle

Dinesh Wagle is a Nepali citizen, a blogger and a political analyst. More on wagle.com.np/dinwag

Join the Conversation

2 Comments

  1. ९० साल पछी ४५ सालमा अनी हिजो, नेपालमा भुइचालो गएको मध्ये ठुला हुन । धन्न धनजनको धेरै ठुलो क्षती हुनपाएन । म त बिराटनगरमा बस्ने मान्छे यताको क्षती अलिअली मात्रै भयोहोल भन्ने नै लगेको थियो, सोचे जती भएन छ । ठुलो चिन्ता काठमाडौंको लगेको थियो । त्यता पनि खस्सै भएको त होइन तर काठमाडौं जने सोच्दै थिए । डर लागि रहेको छ । भुकम्प फेरी फर्कन्छ भन्छन ।
    अग्ला अग्ला घर देख्दा किची हाल्छकी भन्ने डर लाग्छ । मान्छे हम्फल्छन कि भन्न डर पनि लाग्छ । कम्पाउन्ड वाल त झन डेख्नै हुँदैन । मुटु नै थर्‍र्‍र काप्छ । गाडी, अँह म चड्दिन । पहाडी बाटो ! नाइ डर लाग्छ, पहिरो जान्छ । अनी कसरी आँउ काठमाडौं ?

    Like

टिप्पणी छोड्नुहोस्

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

%d bloggers like this: